Past Years – 2014/15

Results from the 2014-15 Curling Year

Juniors – Bantams – Little Rocks

December 14 – Pembroke Bantam Spiel – Team Stonehouse
Skip – James Stonehouse
Third – Connor Stonehouse
2nd – Jordan McNamara
Lead – Alex Cousineau

November 2014 – Team Butler
Skip – Erin Butler
Third – Jordan Mark
2nd – Natalie Gagnon
Lead – Morgan Steele

– came out on the A side of Zone 2 Junior Women’s play downs on November 29, 2014
– won the B event of the Kitchener-Waterloo Junior spiel on November 16
– won the A event of the Huntley Junior spiel on November 9, 2014.

Ladies

February 13th – 15th – Cornwall Ladies Invitational – B Event Winners
Guest Skip – Elaine De Ryk (Montreal)
Third – Joan Cunningham
2nd – Heather Mitchell
Lead – Valerie Carew

February 5th – 8th – RA – Crystal Heart A Event Finalists
Skip – Erin Butler
Third – Dawn Butler
2nd – Maureen Harris
Lead – Robin Goski

February 5th -8th – RA – Crystal Heart Consolation Event Winner
Skip – Michelle Frigault
Thrid – Debbie Potter
2nd – Shelly Whitney
Lead – Jenn Pantalone

January 3rd to 5th, 2105 – B Event at the OVCA Colts – North Grenville – Team McClennan
Skip – Stephanie McClennan
Third – Mary Chamberlain
2nd – Gayle Dillabaugh
Lead – Samantha Ewart

November 15th and 16th, 2014 – B Event at the OVCA Colts – Cornwall – Team McClennan
Skip – Stephanie McClennan
Third – Mary Chamberlain
2nd – Gayle Dillabaugh
Lead – Samantha Ewart

Mens

November 15th and 16th, 2014 – A Event at the OVCA Colts – Cornwall – Team Chamberlain
Skip – Charlie Chamberlain
Third – Steve Gooch
2nd – Nathan Scott
Lead – Wayne Keough

Seniors

February 13th to 15th, 2015 – A Event Winners – Team Mayes
Skip – John Mayes
Third – Tom Sinclair
2nd – David McCutcheon
Lead – George Mitchell
Alternate – Denis Moulding

December 13th and 14th, 2014 – A Event Regional Masters – Team Savill
Skip – Brian Savill
Third – John Mayes
2nd – David McCutcheon
Lead – Bill Rogers

Novice

January 28, 2015 – Ottawa Curling Club – 3 Year and Under – A Event Winners
Skip – Ann White
Third – Dawn Voisey
2nd – Carol Chamberlain
Lead – Carol Marszalek

January 3, 2015 – Carleton Place – Beginner’s Bonspiel – B Event Winners (Navy Rocks)
Skip – Madeleine Denis
Third – Ann White
2nd – Marianne Winchester
Lead – Carol Marszalek
Coach – Charles Chamberlain

Mixed Curling

January 18, 2015 – RA – OVCA Mixed Colts Winners
Skip – Jarek Bendych
Third – Karen Martin
2nd – Mike Stinson
Lead – Sue Stinson

January 18, 2015 – RA – OVCA Mixed C Event Winners
Skip – Van Sheppard
Third – Marenda McCutcheon
2nd – Travis Moulding
Lead – Kristilyn McCutcheon

January 3, 2015 – Metcalfe Curling Club – C Event Winners
Skip – Robin Blair
Third – BJ Wallace
2nd – Marlene Chaine
Lead – Leo Denner

  • Club Events

"I love the Navy Club - friendly people, great ice, lots of fun!"
- Student, 2014

Photo Gallery